Poradnia logopedyczna

mgr Małgorzata Mężyk – neurologopeda, surdologopeda, afazjolog, oligofrenopedagog

PROFIMED zapewnia bogatą ofertę terapeutyczną, popartą wieloletnim doświadczeniem lek. med. Małgorzaty Mężyk, która stale podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach. Terapia przeznaczona jest dla niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci w wieku szkolnym jaki i osób dorosłych np. po wylewach udarach i innych schorzeniach mózgowych.

Najczęściej terapia dotyczy następujących zagadnień:

  • korekta wady wymowy
  • stymulacja mowy dzieci 0-3 roku życia
  • terapia opóźnionego rozwoju mowy
  • terapia autyzmu
  • nauka prawidłowego żucia i połykania
  • terapia osób dorosłych z afazją
  • terapia orofacialna – w obrębie twarzoczaszki w zaburzeniach czucia w obrębie jamy ustnej.

Kiedy do logopedy?
Lista wskazań jest obszerna. Bardzo ważna jest jak najwcześniejsza diagnoza, nie czekaj aż problem rozwiąże się sam. Jeżeli coś Cię niepokoi np. brak gaworzenia u niemowlaka to zapraszamy na spotkanie ze specjalistą. Po dokonaniu diagnozy, specjalista opracowuje dla każdego pacjenta indywidualny program terapii, według którego prowadzone są zajęcia. Skuteczna terapia polega na odpowiednim dobraniu metod, ćwiczeń i materiałów do potrzeb, możliwości, zainteresowań i zaburzenia pacjenta.

W poradni wykorzystywane są nowoczesne słuchawki Forbrain. Jest to urządzenie do ćwiczeń słuchowo głosowych, pobudzają procesy słuchowe w mózgu pozytywnie wpływając na uwagę, pamięć i mowę. Dźwięk przekazywany jest za pomocą drgań przez kontakt z kośćmi czaszki do ucha. Ten rodzaj przekazywania dźwięku działa 10 razy szybciej niż drogą powietrzną, ponadto jego jakość jest dużo wyższa.

Surdologopedia to terapia dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy (osoby niesłyszące, słabosłyszące wyposażone w aparaty słuchowe lub implanty ślimakowe).

Przed planowaną wizytą poznaj cennik usług.

Masz pytania, śmiało dzwoń i umów się na wizytę.